TÍSŇOVÉ TLAČÍTKO JE PRO SENIORY IDEÁLNÍ


2014-05-28 16:47:37


SEMINÁŘE O BEZPEČNOSTI PRO SENIORY SE ZÚČASTNIL I PROJEKT PROTIVLOUPÁNÍ.CZ

Seminář na téma Senioři a bezpečnost spojil na úřadu městského obvodu Plzeň 3 hned několik institucí a subjektů, které se zabývají prevencí, ale také potíráním trestné činnosti. Senioři se v posledních letech stávají stále častěji oběťmi podvodů, loupeží, tak i vloupání a dalších majetkových zločinů.

Jak efektivně čelit těmto skutkům představila se zástupci města, Policie České republiky a Městské policie Plzeň za soukromý sektor společnost High Security. Seniory mimo jiné zajímala současná situace v oblasti majetkové tresné činnosti. Jeden z dotazů se například týkal vloupání do bytů za přítomnosti majitelů, mimo jiné v případech, kdy spí nebo jsou v odlehlejších místnostech. „Objevila se série, kdy zloději odcizí jen věci odložené na botnících hned za dveřmi. Šlo například o peněženky, doklady, klíče, mobily a podobně,“ potvrdila během semináře mluvčí Městského ředitelství policie Plzeň Hana Štefflová.

V návaznosti na diskusi následovala prezentace projektu protivloupani.cz, kterým společnost High Security přistupuje zcela novým způsobem ke stávájícím i potenciálním klientům. Obchodní ředitel společnosti ing. Ladislav Mikeš představil seniorům nový showroom v Lobezské ulici 1568/62. „V showroomu jsou k vidění jednotlivé zabezpečovací systémy. Kdokoliv nás může navštívit, seznámit se s tímto typem ochrany svého majetku a principem fungování tzv. „naživo”. Výhoda zabezpečení je v tom, že víte o vniknutí a jste o něm informováni. Naprostou jistotou je pak připojení střeženého objektu k našemu pultu centralizované ochrany, kdy potenciální první kontakt s pachatelem přechází na zkušené pracovníky výjezdové skupiny, “ vysvětlil ing.Ladislav Mikeš.   

Právě napojení objektu k pultu centralizované ochrany může seniorům významně pomoct. Zabezpečení bytu jako takové je prioritou. „Pokud jde o ty případy vloupání v noci a ve vztahu k seniorům, doporučoval bych jednoznačně zamykat byt a zřídit si elektronické zabezpečení. V případě, že je v bytě i balkon nebo mají lidé obavy ze vstupu cizí osoby, případně se jedná o větší objekt, doporučoval bych jednoznačně tísňové tlačítko. Ve chvíli, kdy by senior někoho slyšel, nebo věděl, že se v bytě pohybuje, stačí zmáčknout tísňové tlačítko (dodává se coby přívěsek na klíče, krk apod.), které okamžitě o takové situaci vyrozumí náš pult centralizované ochrany. Informace o polachovém stavu je současně předána do vozidla výjezdové skupiny, jejíž pracovníci jsou zkušení v řešení takových případů.“ popisuje funkci tlačítka obchodní manažer společnosti Martin Sobotka.

Řada seniorů často spoléhá jen na bezpečnostní řetízky na dveřích, které ale zdaleka nemusí obyvatele bytu ochránit dokonale. „Řetízek na dveře bych volil jako doplněk ke komplexnějšímu zabezpečení. V dnešní době je i finanční stránka věci daleko příznivější než v minulosti. “ dodává Martin Sobotka.

 

Back to top